KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 16406122

nr 1640 6122

Carl Kylberg

(1878-1952), Sverige

Blyerts, Signerad, "Solen bryter fram", Intyg a tergo. Bildmått: 17x24 cm, yttermått inklusive ram: 27x34 cm

Kondition: slitage, skador

Carl Kylberg, svensk bildkonstnär född 1878, död 1952.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 2 september 2024
kl 20:34:59

30/8 20:51:49 1      Vinnande bud

Carl Kylberg

Läs mer om Carl Kylberg